Opinie kursantów

Ariel Pasionek

Kurs jest przede wszystkim świetny merytorycznie, bez skomplikowanego nazewnictwa, bez lania wody, same konkretne i przydatne informacje. Wszystko jest wytłumaczone w maksymalnie prosty sposób, przystępnym językiem, na rzeczywistych przykładach. Prace domowe są świetnym pomysłem. Rozwiązanie zawartych w niej problemów pozwala usystematyzować i utrwalić wiedzę oraz zmusić uczestnika do samodzielnego myślenia. Na webinarze podsumowującym każdy rozdział można zadać dowolną liczbę pytań, co pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości na temat przerabianego zagadnienia.

Czasu na zapoznanie się z materiałami jest naprawdę dużo, choć ich ilość może na początku nieco przytłaczać. Rozplanowanie kursu jest perfekcyjne. Nie czułem się znużony ani przez chwilę, a momentami nie mogłem się doczekać następnych materiałów i wiedzy. Termin kursu był w czasie największego obłożenia klientami w firmie, a i tak spokojnie na wszystko wystarczyło czasu. Wielka zasługa dla całego teamu, są dostępni przez cały czas i cierpliwie odpowiadają na wszystkie pytania i wątpliwości.

Po uczciwym przerobieniu kursu jesteśmy gotowi do samodzielnego inwestowania. Dodatkowo tipy inwestycyjne oraz możliwość kopiowania ruchów Tradera21 powodują, że koszt kursu zwraca się już w pierwszym roku przygody z rynkami finansowymi. Gdybym taką wiedzę miał 20 lat wcześniej byłbym dziś w zupełnie innym miejscu.

Daniel Materowski

Ten kurs to najobszerniejszy i najpraktyczniejszy pojedynczy zbiór informacji o inwestowaniu na jaki trafiłem. Od większości kursów odróżnia go przede wszystkim podejście - nie jest to magiczna pigułka, podążając za którą zarobisz X w Y, jak większości dostępnych materiałów online. Jest to natomiast intensywne studium rozsądnego inwestowania, które zmienia rozumienie świata i finansów o 180°. Materiały bardzo dobre, komunikacja z ekipą (pytania, wyjaśnienia, etc.) również.

Jacek Boluk-Sobolewski

Z ogromną przyjemnością napiszę opinię na temat szkolenia. Praktycznie przy każdej okazji kontaktu z Wami dziękowałem i gratulowałem Wam pomysłu i realizacji kursu, więc jeszcze raz to zrobię z przyjemnością.

Przygodę z inwestowaniem rozpocząłem od zakupu szkolenia poprzedniej edycji, żeby przyswoić sobie wiedzę z zakresu inwestowania na giełdzie. Nie miałem żadnego doświadczenia jako trader. Brałem pod uwagę szkolenia różnych traderów i teraz wiem, że to była jedna z lepszych decyzji w moim życiu. Ukończyłem kurs III edycji i teraz z powodzeniem i bez obaw mogę inwestować swoje pieniądze na giełdach całego świata. Teraz uczę swoich synów jak interpretować zjawiska ekonomiczne i co one znaczą dla naszego portfela. Kurs to nie tylko informacje jak kupować i sprzedawać aktywa, ale też olbrzymia wiedza o zależnościach ekonomii podanych w bardzo przystępny, rzetelny i wyczerpujący sposób. Podejścia Tradera21 i całego zespołu do ekonomii nie usłyszysz na żadnych studiach ani kursach. Szczerze polecam.

Arkadiusz Tomczuk

Do udziału w kursie zachęcił mnie w zasadzie sam Trader21 we własnej osobie. Ale po kolei...

Półtora roku temu zgłosiłem się do zespołu IT z prośbą o konsultacje, w efekcie czego spędziłem godzinę rozmawiając z Czarkiem. Byłem wówczas pod wrażeniem jego niewątpliwej wiedzy w temacie oraz zrozumiałego sposobu tłumaczenia. Ta rozmowa skłoniła mnie do poszerzenia wiedzy z zakresu finansów na własną rękę, jednak z uwagi na ogrom dziedziny czułem się mocno zagubiony. Ostatecznie w lutym zdecydowałem się zapisać na kurs i prawie od razu zacząłem żałować ... że nie zrobiłem tego rok wcześniej.

Sam kurs ma bardzo przejrzystą strukturę i proste zasady: siedem działów, w każdym zestaw nagrań-prezentacji z komentarzem, zadania oraz kompendium wiedzy z podsumowaniem materiału. Po dwóch-trzech tygodniach webinar podsumowujący dział ze szczegółowym omówieniem zadań. Jakość dostarczonych materiałów oceniam bardzo wysoko, a sposób przedstawienia zagadnień uważam za bardzo przyjazny zarówno dla początkujących, jak i osób z pewnym doświadczeniem, szukających sposobu na pogłębienie wiedzy. Muszę jednak dodać, że ilość informacji jest ogromna, więc należy sobie faktycznie zarezerwować ok. 10-15h na dział.

Efekty kursu dostrzegłem niejako w zeszłym miesiącu, gdy po raz kolejny zgłosiłem się na konsultacje. Mając w pamięci nasze pierwsze spotkanie, pozytywnie zaskoczył mnie fakt, jak bardzo zmienił się sposób naszej rozmowy. Byłem w stanie nawiązać dyskusję na dobrym, merytorycznym poziomie. Podobnie poprawie uległo moje zrozumienie wieści ze świata finansów/polityki. Wzrosła też pewność w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

Czy poleciłbym kurs znajomym ? Bardzo chętnie, ale wygląda na to, że nie muszę. Otóż znajomi zauważyli zmianę i powoli sami szykują się na IV edycję kursu.

Łukasz Górny

W ciągu sześciu lat bycia studentem na wyższych uczelniach brytyjskich żaden z wykładowców nie zdołał przekazać mi tyle użytecznej wiedzy co Trader w 2 miesiące. Uczestnictwo w dwóch edycjach kursu pomogło mi uniknąć szkolnych błędów przy inwestowaniu swojego kapitału i wyrwać się z kanonu szablonowego myślenia. Trader w przejrzysty sposób tłumaczy wachlarz możliwości inwestycyjnych w aktywa finansowe i materialne. Rozprawia się z teoriami osób uznawanych za finansowych guru i w bezlitosny sposób obnaża inwestycyjne mity powszechnie uznawane za pewnik. Wiedza zdobyta na kursie pozwoliła mi zaprojektować długoletni plan finansowy dla swojej rodziny i zabezpieczyć się na wypadek kryzysu na giełdzie.

Adam Białecki

Jestem absolwentem dwóch edycji Inteligentnego Inwestora w różnych wersjach (Standard i Premium), więc wiem, jak kurs ewoluuje i gdzie leżą zalety pakietu Premium. Do pierwszego kursu przystępowałem praktycznie z zerowym poziomem wiedzy. Szybkie tempo kolejnych lekcji na początku trochę mi przeszkadzało, ale na szczęście materiały są zawsze dostępne i poszczególne etapy można powtarzać do skutku. Podczas gdy pierwszy kurs pozwolił mi nabyć konieczną wiedzę, żeby zacząć inwestować, drugi kurs tę wiedzę ugruntował i pozwolił wejść na wyższy poziom np. dzięki zajęciom z Analizy Technicznej. Tipy inwestycyjne oraz kopiowanie ruchów dały ładnie zarobić, więc dość szybko odrobiłem koszt kursu. Jestem bardzo zadowolony z obydwu edycji i widząc progres w ilości oraz jakości materiałów, zapewne będę chciał wziąć udział w kolejnym wydaniu kursu. Inteligentny Inwestor to wiedza w pigułce prezentowana z uwzględnieniem aktualnej sytuacji na rynkach, co jest kluczowe w tym dynamicznie zmieniającym się świecie finansów.

Radosław Orzechowski

Oceniam kurs dość wysoko z kilku powodów. Dostałem chyba 100 godzin bardzo dobrego materiału z nagrań i webinarów. IT21 na pierwszym miejscu postawił nauczenie ludzi a nie swój zysk monetarny. Ekipa Tradera zawsze szybko i sprawnie umieszczała na stronie kursu nagrania, prace domowe i pisemne podsumowania oraz reagowała na pytania i potrzeby kursantów. IT21 nagrywał swoje rzeczy regularnie co sprawiało wrażenie, że wszystko jest aktualne i nikt Ci nie czyta jakiejś książki sprzed dekady. Dzięki kursowi mam o wiele szersze spojrzenie na finanse i mogę inwestować na rynkach a co ważniejsze wiem gdzie i jak samemu szukać informacji i okazji. Dodatkowymi „plusami” było stworzenie grupy na FB.

Łukasz Kopka

Absolwent dwóch edycji

II edycja kursu pozwoliła mi ugruntować zdobytą wiedzę z I edycji. Nie żałuję, że zdecydowałem się ponownie skorzystać z analiz Tradera21. Dzisiaj podejmowane przeze mnie decyzje inwestycyjne kosztują mnie mniej emocji, czuję większy komfort psychiczny i cierpliwie czekam na efekty. Warto najpierw inwestować w wiedzę niż uczyć się na własnych błędach. Zamiast samemu szukać informacji, na kursie otrzymujemy gotowe raporty i podsumowania o bieżącej sytuacji na rynkach poparte analizą historyczną. Fajny i wymagający kurs, ale dla tych, którzy poważnie myślą o inwestowaniu. Prowadzący bardzo cierpliwy dla kursantów :) Pozdrawiam

Kamil Finkowski

Na początku miałem spore wątpliwości co do zasadności inwestowania w kurs. Skoro na forum Trader21 zamieszcza tyle przydatnej wiedzy, to po co płacić za te same informacje? Po przemyśleniu sprawy, doszedłem do wniosku ze zaryzykuje. Teraz po zakończeniu kursu stwierdzam ze podjąłem bardzo dobrą decyzję.

Co dał mi kurs? Na pewno kompleksową wiedzę na temat inwestowania i mechanizmów rządzących światem finansów, ale co najważniejsze, umiejętność rzetelnej oceny sytuacji i świadomego podejmowania decyzji inwestycyjnych... ostatecznie nikt lepiej nie zatroszczy się o nasze pieniądze niż my sami. Co zwróciło moją uwagę to bardzo duże zaangażowanie Tradera oraz jego teamu w kurs. Na Webinarach które trwały po kilka godzin, Pan Czarek skrupulatnie odpowiadał na dosłownie KAŻDE zadane pytanie, często cierpliwie tłumacząc po kilka razy pewne zagadnienia.

Każdy kto myśli o rozpoczęciu przygody z inwestowaniem (lub już to robi i chce usystematyzować swoją wiedzę) powinien skorzystać z możliwości jaką daje Trader. Jestem pewien ze wy również będziecie zadowoleni.

Jarosław Dobosz

W żadnym wypadku nie jest to jednorazowy kurs i nie należy do niego podchodzić w ten sposób. Ta wiedza zostaje na całe życie i co najważniejsze, po zakończeniu kursu uczymy się ją uaktualniać samemu i przeprowadzać analizy różnych rynków, nastawienie mentalne do inwestycji ulega całkowitej zmianie.

Zebranie i usystematyzowanie tak rozległej wiedzy zajęłoby lata, a tu mamy profesjonalnie przygotowany i przekazany ‘know-how’ jak się bronić przed strzyżeniem owiec i sprawnie poruszać się w tym trudnym świecie finansów. Nawet zawodowi finansiści dowiedzą się bardzo dużo z kursu, o czym świadczy niekiedy wiedza „pseudo doradców” co rusz spotykanych w różnych instytucjach.

W trakcie przerabiania kursu miałem okazję porozmawiać z jednym z takich „doradców”, który koniecznie chciał mi „pomóc” i nie mogłem wyjść ze zdziwienia jak niski poziom potrafią czasem prezentować ci ludzie, choć na pewno nie wszyscy. Ta wiedza jest dzisiaj niezbędna, żeby przynajmniej nie dać się wykorzystać instytucjom finansowym i powiększać swój kapitał. Przede wszystkim samodzielna nauka i ciągłe poszerzanie swojej wiedzy! – to są fundamenty, które Czarek chce zaszczepić kursantom.

Ten kurs był mi potrzebny kilka lat wcześniej. Zaoszczędziłbym pieniądze, czas i nerwy, ale lepiej późno niż wcale. Jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy prowadzącego, a przy tym chęci dzielenia się wiedzą przez Czarka oraz niekiedy anielską cierpliwością do kursantów. Ogromny pozytyw i najwyższe noty!

Jacek Budzisz

Po obejrzeniu pierwszych kilka lekcji poczułem głębokie uczucie żalu, że nie wiedziałem tego wcześniej. Gdybym to wszystko wiedział na początku to oszczędziłbym mnóstwo czasu, pieniędzy i nerwów. Takich szkoleń, które porządkują całościowo wiedzę na temat rynków nie spotkałem w języku angielskim, a co dopiero w języku polskim, gdzie wszystko jest bardziej zrozumiałe.

Polecam to szkolenie każdemu, kto chce poważnie zarabiać na rynkach niezależnie od tego czy inwestuje się w nieruchomości, prowadzi się firmę czy też jest się traderem.

To były jedne z najlepiej wydanych pieniędzy.

Katarzyna Wójcik

Kurs jest świetny merytorycznie. Jako początkująca inwestorka dostałam do ręki usystematyzowaną specjalistyczną wiedzę, której "skrawki" do tej pory musiałam samodzielnie łapać to tu, to tam, usiłując zebrać w całość. I mówię tu o sensownym połączeniu wiedzy zarówno podstawowej, jak i bardzo zaawansowanej. Pozwoliło mi to zaoszczędzić mnóstwo czasu.

W trakcie całego kursu udało mi się utrzymać bardzo wysoką motywację dzięki temu, że jest wręcz idealnie rozplanowany w czasie. Narzuca swoisty rytm i systematyczność, której trudno się oprzeć, nawet będąc bardzo zmęczonym. Przekaz wiedzy odbył się w sposób, który ułatwił mi jej praktyczne zrozumienie i zastosowanie: poprzez dzielone na etapy wykłady, praktyczne zadania na prace domowe oraz webinary podsumowujące konkretne działy, z komentarzem do nadesłanych przez słuchaczy odpowiedzi i możliwością zadawania pytań.

Możliwość skorzystania z doświadczeń i wiedzy Czarka uznaję za duże szczęście, nie byłoby mnie stać w tej chwili w innej formie na konsultacje z inwestorem tej klasy, jednocześnie tak świetnym nauczycielem i mentorem.

Oprócz wysokiej jakości merytorycznej szkolenia, dodatkowo duży plus dla zespołu obsługującego kurs: służyli prawdziwie odczuwalną pomocą i wsparciem, szybko reagowali na moje pytania i indywidualne potrzeby.

Dzięki możliwości skorzystania z wielu opcji, Kurs jest zarówno dla osób takich jak ja, czyli "na początku drogi", jak i dla tych którzy są już bardziej doświadczeni, ale nie czują się jeszcze ekspertami. Dla mnie ten kurs to spełniona obietnica. I dużo więcej.

Małgorzata Press

Szkoleniem Inteligentny Inwestor jestem zachwycona. Gdybym miała przyjąć skalę, oceniłabym to szkolenie na 5+/5. Skąd ten „plus”? „Plus” jest za to, że jako jedno z nielicznych szkoleń, w których wzięłam udział, przewyższyło moje oczekiwania. Ilość materiałów i jakość przekazanej podczas szkolenia wiedzy zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie, a możliwość konsultacji z Traderem21, czy możliwość zadawania pytań podczas specjalnych webinarów, są, według mnie, bezcenne.

Patrząc na dzisiejsze notowania, mogę śmiało napisać, że koszt kursu zwrócił się, a rekomendacje Tradera21 okazały się (ku mojemu zaskoczeniu) wyjątkowo trafne w krótkim terminie inwestycyjnym. Zobaczymy jak będzie dalej. Szkolenie przygotowuje do samodzielnej analizy rynków, sytuacji gospodarczej, wyszukiwania tzw. okazji inwestycyjnych oraz, co ważne, mówi o momentach realizacji zysków z inwestycji. Przekazano mi niezbędne informacje, żebym mogła sama dalej inwestować.

Polecam zwłaszcza osobom, które mają przeznaczony już jakiś kapitał na inwestycje, gdyż podczas szkolenia będą w stanie zbudować swój własny portfel inwestycyjny w oparciu o bieżącą sytuację na rynku.

Podsumowując, jeżeli chciałbyś/chciałabyś stać się inwestorem, który jest w stanie sam inwestować bez względu na obecną czy przyszłą koniunkturę – to jest to szkolenie dla Ciebie.

Bartosz Bochniak

Kurs Inteligentny Inwestor zaoszczędził mi wielu lat, które potrzebowałbym aby przyswoić tą wiedzę samemu, bądź w szkole. Trader21 ma niesamowitą umiejętność uczenia w sposób prosty i przejrzysty, tzw. łopatologiczny. Podążając za kursem Inteligentny Inwestor przyswajałem informacje w sposób łatwy i przyjemny. Kiedyś wydawało mi się, że inwestowanie nie jest dla mnie. Dzięki Traderowi21 zrozumiałem jak bardzo się myliłem, a cena kursu zwróciła mi się w trochę ponad miesiąc!