FAQ

Poniższy zestaw najczęściej pojawiających się pytań i odpowiedzi powinien pomóc Ci rozwiązać Twój problem.
Jeśli jednak nie znalazłeś interesującego Cię tematu zachęcamy do kontaktu.

Chcę zacząć inwestować, ale moja wiedza jest zerowa. Czy ten kurs jest dla mnie?

Szkolenie powstało z myślą o osobach, które chcą inwestować lub już inwestują na rynkach finansowych, a ich celem jest zdobycie wiedzy i osiąganie jak najlepszych wyników inwestycyjnych.

Początkujące osoby będą miały okazje poznać świat inwestycji od samych podstaw. Cała wiedza została przekazana prostym językiem, charakterystycznym dla prowadzącego. Osoby, które choć trochę interesują się inwestycjami i są w stanie przeznaczyć co najmniej 15 godzin miesięcznie na naukę, z pewnością dużo wyniosą ze szkolenia.

Osoby, które już inwestują będą miały okazje:

- Poszerzyć swoją wiedzę na temat różnych klas aktywów,

- Przetestować się w trakcie prac domowych i egzaminu,

- Obejrzeć webinary ze specjalistami z różnych obszarów.

Warto w tym miejscu wspomnieć o „opiniach absolwentów”, które pokazują, że bieżąca edycja jest przydatna zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych.

Czym ten kurs różni się od pozostałych szkoleń?

1. Wiedza prowadzącego została zdobyta w trakcie 15 lat inwestowania ciężko zarobionych pieniędzy.

2. Nie ma tutaj miejsca na akademicki bełkot, a jedynie na wiedzę wynikającą z praktyki, praktyki i jeszcze raz praktyki.

3. Są osoby, które w trakcie kursów pokazują cudowne metody, magiczne sposoby na zarobienie pieniędzy. Ten kurs czegoś takiego nie zawiera. Zamiast tego Trader21 dywersyfikuje swój portfel, inwestując w różne grupy aktywów, przy okazji starając się dostrzegać trendy i okazje.

4. Szkolenie nie opiera się wyłącznie na wykładach. Sesje pytań-odpowiedzi oraz webinary mają umożliwić kursantom poszerzenie wiedzy.

5. W ramach szkolenia zostały wyciągnięte wnioski z przeszłości, przeanalizowana została bieżąca sytuacja na świecie, ale także postaraliśmy się wybiec w przyszłość. Stąd dział „świat po koronawirusie”.

6. Trader21 do tej pory edukował za pośrednictwem kursów, książek, artykułów i wywiadów. Trzecia edycja szkolenia otrzymała od kursantów ocenę 9,8 / 10. Książka otrzymała ocenę 9,2 / 10 na portalu lubimyczytac.pl. Z kolei wywiady na YouTube zazwyczaj otrzymują 98% poparcie (mówimy o udziale pozytywnych ocen, tzw. Like). Jego wykłady na konferencji Masterclass były uznawane za najlepsze przez 3 lata z rzędu. Trudno o lepszą recenzję dla prowadzącego szkolenie.

Jestem absolwentem jednej z poprzednich edycji kursu. Czy w tej edycji pojawi się coś nowego?

Inteligentny Inwestor 2021 znacząco różni się od poprzedniej edycji. Poprzednie szkolenie powstało 3 lata temu. Od tego czasu zmieniło się bardzo dużo, zwłaszcza w efekcie pojawienia się koronawirusa. Tym razem Trader21 i jego zespół był bogatszy o wiedzę zebraną w ciągu tych 3 lat.

Możemy też wymienić kilka konkretnych różnic pomiędzy Inteligentnym Inwestorem 2021, a poprzednimi edycjami.

Po pierwsze liczba działów podwoiła się. Wprowadzone zostały następujące zagadnienia:

„Psychologia inwestowania”, „Praktyczne aspekty inwestowania”, „Ekonomia inwestycyjna” (pakiet Standard),

• „Świat po koronawirusie”, „Finanse i rozwój osobisty”, „Zdrowie" (pakiet Premium).

Po drugie każda lekcja jest dostępna także w formie podcastu.

Po trzecie w webinarach wzięli udział goście specjalni: Przemysław Kwiecień, Kuba Midel, Mateusz Tomczyk, Małgorzata Skorupska, Kamil Jarzombek i Jacek Bartosiak.

Po czwarte nowy kurs to zupełnie nowe i bardziej urozmaicone prace domowe.

Po piąte osoby, które dokonają zakupu pakietu Premium otrzymają gratis 3-miesięczny dostęp do Kopiowania Ruchów Tradera.

Kiedy publikowane będą pierwsze odcinki?

Kurs jest sprzedawany w wersji offline. Oznacza to, że wszystkie nagrania, sesje pytań i odpowiedzi oraz webinary są już nagrane i możliwe do obejrzenia.

W jaki sposób mogę sprawdzić zawartość poszczególnych działów?

Zawartość całego Kursu Inteligentny Inwestor 2021 przedstawiona została na specjalnym drzewku. Zawiera ono nazwy 210 odcinków z 13 różnych działów.

Czy po szkoleniu będę umiał samodzielnie inwestować?

Po ukończeniu szkolenia każdy z uczestników będzie dysponował wiedzą inwestycyjną przewyższającą 99% społeczeństwa. W ramach kursu każda osoba dowie się m.in. w jaki sposób poruszać się po wybranych platformach brokerskich, jakie instrumenty ma do dyspozycji, jak monitorować stan swojego portfela oraz wiele, wiele innych.

Warto jednak podkreślić, że to wszystko nie gwarantuje dobrych wyników. Aby je osiągnąć potrzebna jest kontrola nad własnymi emocjami. Edukacja może pomóc, ale niczego nie gwarantuje.

Czy kurs zawiera informacje nt. Inwestycji alternatywnych (dzieła sztuki, samochody itd.)?

Nie. W kursie Trader21 zawarł wiedzę wyłącznie na temat tych instrumentów, z których sam korzysta. A jak wiadomo nie inwestuje ani w dzieła sztuki, ani w samochody.

Czy w kursie znajdują się także materiały dotyczące Analizy Technicznej?

Owszem, takie materiały znajdują się w dziale pt. Praktyczne aspekty inwestowania. Pragniemy jednak zaznaczyć, że szkolenie obejmuje głównie analizę fundamentalną, natomiast analiza techniczna stanowi dodatek.

Czy kurs nadaje się dla osoby inwestującej wyłącznie na GPW?

Jedynie niewielka część kursu dotyczy polskiego rynku. Szkolenie jest natomiast idealne dla osób, które do tej pory działały głównie na GPW, a teraz chcą zacząć inwestować globalnie.

Czym kurs różni się od ogólnie dostępnych treści na blogu czy YouTube?

Na blogu oraz w wywiadach Trader21 bardzo często odnosi się do bieżących wydarzeń czy też aktualnych notowań aktywów. Z kolei w kursie dominuje ponadczasowa wiedza, która jest przedstawiana w przystępny sposób. Kolejność lekcji również jest nieprzypadkowa - odpowiednie ułożenie wszystkich działów zajęło wiele godzin. Efekty można zobaczyć tutaj (link do drzewka).

Podsumowując, szkolenie sprawia, że początkujący może poznać tajniki inwestowania zaczynając od kwestii podstawowych, przechodząc do bardziej zaawansowanych. Z kolei bardziej doświadczone osoby mogą dzięki szkoleniu ugruntować dotychczasową wiedzę i wzbogacić ją o nowe elementy.

Ile czasu tygodniowo powinienem poświęcić na naukę?

Jeśli policzymy wszystkie lekcje, a także sesje pytań-odpowiedzi oraz webinary, łącznie daje nam to ponad 135 godzin nagrań. Niektóre fragmenty trzeba obejrzeć dwa razy, by lepiej je przyswoić. Warto podkreślić, że wszystkie elementy kursu są już dostępne, zatem każdy może indywidualnie zdecydować ile czasu może poświęcić na naukę.

W najbliższych miesiącach nie będę miał czasu na edukację, ale chciałbym już teraz nabyć szkolenie i zapoznać się z materiałami np. za pół roku. Czy to możliwe?

Oczywiście. Każdy z uczestników sam ustala sobie harmonogram. Jeśli zaś chodzi o prace domowe i egzamin końcowy, to odpowiedzi będą sprawdzane przez nas tak długo, jak długo będą napływać testy.

Jak mogę się z Wami skontaktować w razie jakichkolwiek problemów?

Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy, prosimy o maila na adres: kontakt@inteligentnyinwestor.pl.

Czy muszę mieć konto u brokera, by korzystać z kursu?

Nie ma takiej konieczności.

Czy mogę korzystać z kursu na kilku urządzeniach?

Oczywiście. Cały system szkolenia został zaprojektowany tak, aby można było z niego korzystać także na urządzeniach mobilnych.

Czy wystawiacie faktury VAT?

Ze względu na siedzibę spółki w Wielkiej Brytanii nie mamy możliwości wystawienia faktury VAT. W przypadku zakupu kursu na firmę wystawiamy fakturę, na której kwota netto = kwocie brutto (tak jakby VAT = 0%) . W przypadku zakupu kursu na osobę fizyczną nie wystawiamy faktury.

Do kiedy będę miał dostęp do materiałów kursu?

Nie krócej niż do 31 grudnia 2024 roku.

Czy poszczególne nagrania z kursu będzie można ściągnąć na twardy dysk?

Niestety nie ma takiej możliwości.

Jakie formy płatności są dostępne?

Płatności w PLN można dokonać poprzez szybkie przelewy lub za pomocą BLIK-a. Ekran płatności pojawi się na zakończenie procesu rejestracji.

Nie mam konta w polskiej walucie. W jaki sposób mogę opłacić szkolenie?

W przypadku braku konta w polskiej walucie, można opłacić dostęp do kursu w euro. Wystarczy wykonać tradycyjny przelew na poniższe dane:

 

Independent Asset Ltd

21 Navigation Business Village

Navigation Way Ashton-On-

Ribble

Preston

PR2 2YP

United Kingdom

 

BE 90 9671 8638 2432 (EUR) Swift: TRWIBEB1XXX

TransferWise Ltd.

 

Cenę kursu przelicza się w takim przypadku ze złotówek na euro po aktualnym kursie.

Prosimy, by osoby, które wykonają taki przelew, przesłały potwierdzenie przelewu na adres kontakt@inteligentnyinwestor.pl. W tytule przelewu proszę wpisać adres mailowy podany podczas rejestracji.

Do kiedy obowiązują obniżone ceny pakietów Standard i Premium?

Poszczególne pakiety po obniżonych cenach będzie można nabyć w dwóch turach. Pierwsza będzie trwała do 9 lutego do godziny 23:59. W tym czasie pakiet Standard będzie kosztował 2950 PLN, a pakiet Premium 4950 PLN.

Podczas drugiej tury sprzedaży w specjalnej cenie, która trwać będzie do 20 lutego do godziny 23:59, koszt pakietu Standard będzie wynosił 3450 PLN, natomiast pakietu Premium 5450 PLN.

Czy po zakupie przysługuje mi prawo do zwrotu pieniędzy?

Po zakupieniu kursu i aktywacji konta wszystkie materiały są natychmiastowo udostępniane uczestnikowi. Z tego powodu zwrot nie jest możliwy, zgodnie z Prawami Konsumenta (art. 38, pkt. 13).