FAQ

Poniższy zestaw najczęściej pojawiających się pytań i odpowiedzi powinien pomóc Ci rozwiązać Twój problem.
Jeśli jednak nie znalazłeś interesującego Cię tematu zachęcamy do kontaktu.

Chcę zacząć inwestować, ale moja wiedza jest zerowa. Czy ten kurs jest dla mnie?

Szkolenie powstało z myślą o osobach, które chcą inwestować lub już inwestują na rynkach finansowych, a ich celem jest zdobycie wiedzy i osiąganie jak najlepszych wyników inwestycyjnych.

Początkujące osoby będą miały okazje poznać świat inwestycji od samych podstaw. Cała wiedza została przekazana prostym językiem, charakterystycznym dla Tradera21. Osoby, które choć trochę interesują się inwestycjami i są w stanie przeznaczyć co najmniej 15 godzin miesięcznie na naukę, z pewnością dużo wyniosą ze szkolenia.

Osoby, które już inwestują będą miały okazje:

- Poszerzyć swoją wiedzę na temat różnych klas aktywów,

- Przetestować się w trakcie prac domowych i egzaminu,

- Obejrzeć webinary ze specjalistami z różnych obszarów.

Warto w tym miejscu wspomnieć o „opiniach absolwentów” Kursu z 2021 roku, które potwierdzają, że wiedza zawarta w szkoleniu przydatna jest zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych.

Czym ten kurs różni się od pozostałych szkoleń?

1. Wiedza prowadzącego została zdobyta w trakcie 16 lat inwestowania ciężko zarobionych pieniędzy.

2. Nie ma tutaj miejsca na akademicki bełkot, a jedynie na wiedzę wynikającą z praktyki, praktyki i jeszcze raz praktyki.

3. Na rynku jest wiele osób (czyt. naciągaczy), którzy w zamian za skorzystanie z ich magicznych metod oferują nierealne zwroty z inwestycji, pieniądze lub inne nagrody. Zamiast tego Trader21 bardzo szczegółowo omawia wszystkie grupy aktywów: akcje, obligacje, metale szlachetne, surowce, kryptowaluty, nieruchomości i REIT-y oraz pokazuje w jaki sposób zbudować zdywersyfikowany portfel, przy okazji starając się dostrzegać trendy i okazje.

4. Szkolenie nie opiera się wyłącznie na wykładach. Sesje pytań-odpowiedzi oraz webinary mają umożliwić kursantom pogłębienie wiedzy i udzielić odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

5. W ramach szkolenia zostały wyciągnięte wnioski z przeszłości, przeanalizowana została bieżąca sytuacja na świecie, ale także postaraliśmy się wybiec w przyszłość. Stąd dział „świat po koronawirusie”.

6. Trader21 do tej pory edukował za pośrednictwem kursów, książek, artykułów i wywiadów. Kurs Inteligentny Inwestor w wersji Standard otrzymał ocenę 9,3 / 10, natomiast wersja Premium poszerzona o działy Świat po Koronawirusie, Zdrowie, Finanse i rozwój osobisty została oceniona na 9,8 / 10. Książka otrzymała ocenę 9,2 / 10 na portalu lubimyczytac.pl. Z kolei wywiady na YouTube zazwyczaj otrzymują 96 - 98% poparcie (mówimy o udziale pozytywnych ocen, tzw. Like). Jego wykłady na konferencji Masterclass były uznawane za najlepsze przez 3 lata z rzędu. W dodatku podczas ostatniej konferencji Invest Cuffs, Trader21 jako jedyny spośród ok. 100 prelegentów podczas swojego wykładu zapełnił salę audytoryjną na 2000 miejsc. Trudno o lepszą recenzję dla prowadzącego szkolenie.

Jestem absolwentem jednej z poprzednich edycji kursu. Czy w tej edycji pojawi się coś nowego?

Aktualny Kurs Inteligentny Inwestor wraz z aktualizacją znacząco różni się od wcześniejszych edycji, które powstawały w latach 2017-2018. Od tego czasu zmieniło się bardzo dużo, zwłaszcza w efekcie pojawienia się koronawirusa oraz wojny na Ukrainie.

Możemy wymienić kilka konkretnych różnic pomiędzy Inteligentnym Inwestorem 2022/2023, a poprzednią edycją z 2018 roku.

Po pierwsze liczba działów podwoiła się. Wprowadzone zostały następujące zagadnienia:

- Psychologia inwestowania,

- Praktyczne aspekty inwestowania,

- Ekonomia inwestycyjna,

- Świat po koronawirusie,

- Finanse i rozwój osobisty,

- Zdrowie.

Po drugie każda lekcja dostępna jest także w formie podcastu.

Po trzecie w webinarach wzięli udział goście specjalni: Przemysław Kwiecień, Kuba Midel, Mateusz Tomczyk, Małgorzata Skorupska, Kamil Jarzombek i Jacek Bartosiak.

Aktualizacja Kursu 2022/2023 obejmie odcinki, które poprowadzą nowi goście specjalni tacy jak: Tomasz Narkun (nieruchomości), Amelia Pietryka (zdrowie), Michał Kurdziel (kryptowaluty), Tomasz Grzymski (finanse i rozwój osobisty) i Ryszard Grzebyk (zdrowie). W dodatku przeprowadzimy dla Was 3 nowe sesje pytań i odpowiedzi m.in. z Philem Koniecznym, Ryszardem Grzebykiem oraz Traderem21.

Po czwarte na końcu każdego typowo inwestycyjnego działu czekają na Was urozmaicone prace domowe.

Czy zawartość kursu jest już możliwa do obejrzenia?

Ponad 210 ponadczasowych odcinków zostało nagrane na przestrzeni ostatnich 2 lat. Są one dostępne do obejrzenia od razu po aktywacji konta.

W ramach aktualizacji Kursu udostępnimy kolejne 32 nowe nagrania oraz wspomniane wyżej sesje pytań - odpowiedzi, które będą publikowane stopniowo od grudnia 2022 roku do maja 2023 roku.

W jaki sposób mogę sprawdzić zawartość poszczególnych działów?

Zawartość całego Kursu Inteligentny Inwestor przedstawiona została na specjalnym drzewku. Zawiera ono nazwy 242 odcinków z 13 różnych działów oraz uwzględnia nagrania, które będą publikowane w ramach aktualizacji 2022/2023.

Czy po szkoleniu będę umiał samodzielnie inwestować?

Po ukończeniu szkolenia każdy z uczestników będzie dysponował wiedzą inwestycyjną przewyższającą 99% społeczeństwa.  

Po ukończeniu Kursu Inteligentny Inwestor każdy absolwent będzie miał gigantyczną wiedzę odnośnie wszystkich aktywów (akcje, obligacje, metale szlachetne, surowce, kryptowaluty, nieruchomości i REIT-y). W dodatku każda osoba dowie się m.in. w jaki sposób poruszać się po wybranych platformach brokerskich, jakie instrumenty ma do dyspozycji, jak monitorować stan swojego portfela, jak filtrować wszelkie newsy, jak odpowiednio zdywersyfikować swój portfel inwestycyjny, jaki wpływ mają wydarzenia geopolityczne na rynek oraz co zrobić aby poprawić stan naszego zdrowia zarówno mentalnego, jak i fizycznego.

Warto jednak podkreślić, że to wszystko nie gwarantuje dobrych wyników. Aby je osiągnąć potrzebna jest kontrola nad własnymi emocjami. Edukacja może pomóc, ale niczego nie gwarantuje.

Czy kurs zawiera informacje nt. Inwestycji alternatywnych (dzieła sztuki, samochody itd.)?

Nie. W kursie Trader21 zawarł wiedzę wyłącznie na temat tych instrumentów, z których sam korzysta. A jak wiadomo nie inwestuje ani w dzieła sztuki, ani w samochody.

Czy w kursie znajdują się także materiały dotyczące Analizy Technicznej?

Owszem, takie materiały znajdują się w dziale pt. Praktyczne aspekty inwestowania. Pragniemy jednak zaznaczyć, że szkolenie obejmuje głównie analizę fundamentalną, natomiast analiza techniczna stanowi dodatek.

Czy kurs nadaje się dla osoby inwestującej wyłącznie na GPW?

Jedynie niewielka część kursu dotyczy polskiego rynku. Szkolenie jest natomiast idealne dla osób, które do tej pory działały głównie na GPW, a teraz chcą zacząć inwestować globalnie.

Jest to szczególna wartość dla osób, które do tej pory ograniczały się do inwestycji wyłącznie na GPW. Inwestowanie globalne jest dziś jeszcze ważniejsze z uwagi na słabość polskiej waluty oraz warszawskiej giełdy.

Czym kurs różni się od ogólnie dostępnych treści na blogu czy YouTube?

Na blogu oraz w wywiadach Trader21 bardzo często odnosi się do bieżących wydarzeń czy też aktualnych notowań aktywów. Z kolei w kursie dominuje ponadczasowa wiedza, która jest przedstawiana w przystępny sposób. Kolejność lekcji również jest nieprzypadkowa - odpowiednie ułożenie wszystkich działów zajęło wiele godzin. Efekty można zobaczyć tutaj.

Podsumowując, szkolenie sprawia, że początkujący może poznać tajniki inwestowania zaczynając od kwestii podstawowych, przechodząc do bardziej zaawansowanych. Z kolei bardziej doświadczone osoby mogą dzięki szkoleniu ugruntować dotychczasową wiedzę i wzbogacić ją o nowe elementy.

Ile czasu tygodniowo powinienem poświęcić na naukę?

Jeśli policzymy wszystkie lekcje, a także sesje pytań-odpowiedzi oraz webinary, łącznie daje nam to ponad 150 godzin nagrań, na które składa się niecałe 130 godzin gotowych nagrań, oraz ok. 20 – 30 godzin w ramach aktualizacji. Niektóre fragmenty trzeba obejrzeć dwa razy, by lepiej je przyswoić. Warto podkreślić, że większość elementów kursu jest już dostępna, zatem każdy może indywidualnie zdecydować ile czasu może poświęcić na naukę.

W najbliższych miesiącach nie będę miał czasu na edukację, ale chciałbym już teraz nabyć szkolenie i zapoznać się z materiałami np. za pół roku. Czy to możliwe?

Oczywiście. Każdy z uczestników sam ustala sobie harmonogram. Jeśli zaś chodzi o prace domowe i egzamin końcowy, to odpowiedzi będą sprawdzane przez nas tak długo, jak długo będą napływać testy.

Jak mogę się z Wami skontaktować w razie jakichkolwiek problemów?

Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy, prosimy o maila na adres: kontakt@inteligentnyinwestor.pl.

Czy muszę mieć konto u brokera, by korzystać z kursu?

Konto u brokera potrzebne jest wyłącznie do zawierania rzeczywistych transakcji. My korzystamy z usług Exante, DIF, Interactive Brokers oraz Binance (w przypadku zakupów krypto). Tych brokerów możemy z czystym sumieniem rekomendować.

Na potrzeby kursu konto u brokera nie jest potrzebne.

Czy mogę korzystać z kursu na kilku urządzeniach?

Oczywiście. Cały system szkolenia został zaprojektowany tak, aby można było z niego korzystać także na urządzeniach mobilnych.

Czy wystawiacie faktury VAT?

Tak. Ze względu na siedzibę spółki w Szwajcarii mamy obowiązek wystawienia faktury VAT. W przypadku zakupu kursu na firmę lub na osobę fizyczną, która nie jest rezydentem podatkowym Szwajcarii wystawiamy fakturę, na której kwota netto = kwocie brutto (tak jakby VAT = 0%).

Do kiedy będę miał dostęp do materiałów kursu?

Nie krócej niż do 31 grudnia 2024 roku, aczkolwiek do dzisiaj kursanci 3 edycji z 2018 roku mają dostęp do zakupionych materiałów (to już ponad 4 lata).

Czy poszczególne nagrania z kursu będzie można ściągnąć na twardy dysk?

Niestety nie ma takiej możliwości.

Jakie formy płatności są dostępne?

Płatności przyjmowane są wyłącznie w PLN. Można ich dokonać poprzez szybkie przelewy, za pomocą BLIK-a lub kartą płatniczą. Ekran płatności pojawi się na zakończenie procesu rejestracji. Dostępne są też płatności ratalne 10x0%.

Na czym polega płatność ratalna 10x0%?

Płatność w ratach 0% odbywa się przy udziale Banku Pekao S.A. po uzyskaniu zdolności kredytowej (ten proces trwa zazwyczaj kilkanaście minut) i polega na spłacie udzielonej pożyczki w 10 równych nieoprocentowanych ratach.

Przykład reprezentatywny:

RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania): 0%,

całkowita kwota kredytu: 2950 zł,

całkowita kwota do zapłaty: 2950 zł,

całkowity koszt kredytu: 0 zł, w tym: prowizja: 0 zł i odsetki: 0 zł. 10 równych miesięcznych rat w wysokości po: 295 zł każda. Kalkulacja na dzień 01.11.2023 r. dokonana na reprezentatywnym przykładzie.

Nie mam konta w polskiej walucie. W jaki sposób mogę opłacić szkolenie?

W przypadku braku konta w polskiej walucie, można opłacić dostęp do kursu w euro. Wystarczy wykonać tradycyjny przelew na poniższe dane:

 Independent Trader Holding AG

Haldenstrasse 5, 6340 Baar, Szwajcaria

 BE62 9674 1405 4061 (EUR) Swift: TRWIBEB1XXX

TransferWise Ltd.

Uwaga! Kwotę przelewu należy przewalutować po kursie EUR/PLN z danego dnia i wysłać potwierdzenie przelewu na adres kontakt@inteligentnyinwestor.pl. W tytule przelewu prosimy o podanie swojego maila oraz słowo "Kurs Inteligentny Inwestor".

Do kiedy będzie obowiązywać promocyjna cena kursu Inteligentny Inwestor?

Poszczególne pakiety po obniżonych cenach będzie można nabyć w dwóch turach. Pierwsza będzie trwała od 4 listopada do 14 listopada do godziny 23:59. W tym czasie Kurs Inteligentny Inwestor 2022/2023 będzie kosztował 4750 PLN.

Podczas drugiej tury sprzedaży w specjalnej cenie, która będzie trwać od 15 listopada do 30 listopada do godziny 23:59, koszt Kursu Inteligentny Inwestor 2022/2023 będzie wynosił 5750 PLN.

Osoby, które już wcześniej nabyły Kurs Inteligentny Inwestor (pakiety Standard lub Premium) mogą teraz w dowolnym momencie nabyć aktualizację 2022/2023. Oferta pojawi się automatycznie po zalogowaniu na stronie kursu.

W tym przypadku obowiązywać będzie stała cena, niezależnie od daty zakupu. Koszt aktualizacji dla kursantów posiadających dostęp do Kursu Inteligentny Inwestor 2021 posiadających pakiet:

- Standard będzie wynosić 2500 PLN,

- Premium będzie wynosić 1250 PLN.

Czy po zakupie przysługuje mi prawo do zwrotu pieniędzy?

Po zakupieniu kursu i aktywacji konta materiały są natychmiastowo udostępniane uczestnikowi. Z tego powodu zwrot nie jest możliwy, zgodnie z Prawami Konsumenta (art. 38, pkt. 13).

Kiedy pojawią się nowe materiały w ramach aktualizacji Kursu Inteligentny Inwestor 2022/2023?

Nowe materiały przygotowane w ramach aktualizacji Kursu będą pojawiać się od grudnia 2022 roku do maja 2023 roku. Kolejność przygotowywanych nagrań będzie uzależniona od wydarzeń na rynkach.

Czy w związku z aktualizacją Kursu 2022/2023 odbędą się nowe webinary lub sesje Q&A?

Nie przewidujemy już webinarów, natomiast zorganizujemy 3 sesje pytań i odpowiedzi (jedną z Philem Koniecznym, drugą z Ryszardem Grzebykiem oraz trzecią z Traderem21).

Jak dużo nowych materiałów będzie wchodziło w skład aktualizacji Kursu 2022/2023?

W ramach Kursu Inteligentny Inwestor 2022/2023 przewidzieliśmy dla Was 32 nowe odcinki oraz 3 sesje Q&A. Przypuszczamy, że będzie to ok. 25 godzin nagrań, natomiast jak praktyka pokazała, zazwyczaj dajemy od siebie dużo więcej niż obiecujemy.

Czy zostaną dodawane nowe pytania do prac domowych?

Prace domowe zostały przygotowane w taki sposób, aby uzyskać charakter ponadczasowy, więc nie będziemy dodawać nowych pytań.